2019 Pan Amerikan Oyunlarında Bask pelota - Erkekler bireysel ön lastik top - Basque pelota at the 2019 Pan American Games – Mens individual fronton rubber ball - Wikipedia
Bask pelota - Erkekler bireysel ön lastik top XVIII Pan Amerikan Oyunları | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yer | Villa María del Triunfo Merkezi | |||||||||
Tarih | 4-10 Ağustos | |||||||||
Rakipler | 10 ülkeden 10 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
«2015 |
Bask pelota -de 2019 Pan American Oyunları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
Bireysel | ||
Fronton lastik top | erkekler | |
El fronton | erkekler | |
Peru fronton | erkekler | KADIN |
Çiftler | ||
Trinquete kauçuk top | erkekler | KADIN |
Frontenis | erkekler | KADIN |
Fronton deri top | erkekler | |
Fronton lastik top | KADIN | |
erkekler bireysel ön lastik top Bask pelota olay 2019 Pan American Oyunları 4–10 Ağustos tarihleri arasında Villa María del Triunfo Spor Merkezindeki Bask pelota mahkemelerinde yapıldı. Lima, Peru.[1] Arturo Rodriguez yendikten sonra altın madalya kazandı Facundo Andreasen finalde.
Sonuçlar
Ön tur
Ön etap, her yarışmacının bir kez aynı havuzda birbirini yarışmacı ile oynadığı 2 havuzdan oluşuyordu. Bu etabın sonunda her gruptan ilk iki takım yarı finalde oynadı ve ardından madalya turu.
A Havuzu
Poz | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Meksika (MEX) Arturo Rodriguez | 4 | 4 | 0 | 120 | 32 | +88 | 12 |
2 | Uruguay (URU) Braian Ramirez Mesa | 4 | 3 | 1 | 97 | 60 | +37 | 10 |
3 | Guatemala (GUA) Juan Blas Fernandez | 4 | 2 | 2 | 77 | 100 | −23 | 8 |
4 | Venezuela (VEN) Jaime Vera | 4 | 1 | 3 | 77 | 119 | −42 | 6 |
5 | Amerika Birleşik Devletleri (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) Rolando Tejeda | 4 | 0 | 4 | 65 | 125 | −60 | 4 |
17 Eylül 2019 tarihinde oynanan maç (lar) için güncellendi. Kaynak: Lima 2019
Tüm zamanlar yereldir (UTC-5 )
4 Ağustos 15:28 | Arturo Rodriguez | 2–0 | Jaime Vera | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Caballero (CHI) |
(15–4, 15–3) Bildiri |
4 Ağustos 16:55 | Braian Ramirez Mesa | 2–0 | Rolando Tejeda | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Jara (CHI) |
(15–4, 15–4) Bildiri |
5 Ağustos 16:11 | Arturo Rodriguez | 2–0 | Braian Ramirez Mesa | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Jorge Luis Balbi (ARG) |
(15–3, 15–4) Bildiri |
5 Ağustos 17:44 | Jaime Vera | 0-2 | Juan Blas Fernandez | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Jorge Luis Balbi (ARG) |
(10-15, 10-15) Bildiri |
6 Ağustos 14:26 | Rolando Tejeda | 1-2 | Jaime Vera | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Alfonso Franco Romero (CHI) |
(12-15, 15-10, 2-10) Bildiri |
6 Ağustos 16:03 | Juan Blas Fernandez | 0-2 | Arturo Rodriguez | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Jara (CHI) |
(6-15, 4-15) Bildiri |
7 Ağustos 14:02 | Arturo Rodriguez | 2-0 | Rolando Tejeda | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Dardo Heber Ferreira (URU) |
(15-3, 15-5) Bildiri |
7 Ağustos 15:02 | Braian Ramirez Mesa | 2-0 | Juan Blas Fernandez | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Andrés Emilio Caballero (CUB) |
(15-5, 15-2) Bildiri |
8 Ağustos 15:51 | Jaime Vera | 0-2 | Braian Ramirez Mesa | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Jara (CHI) |
(12-15, 3-15) Bildiri |
8 Ağustos 17:32 | Rolando Tejeda | 0-2 | Juan Blas Fernandez | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Dardo Heber Ferreira (URU) |
(8-15, 12-15) Bildiri |
B havuzu
Poz | Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arjantin (ARG) Facundo Andreasen | 4 | 4 | 0 | 120 | 32 | +88 | 12 |
2 | Küba (KÜP) Alejandro González | 4 | 3 | 1 | 97 | 60 | +37 | 10 |
3 | Peru (BAŞINA) Rodrigo Carrasco Pro | 4 | 2 | 2 | 77 | 100 | −23 | 8 |
4 | El Salvador (ESA) Efrain Segura | 4 | 1 | 3 | 77 | 119 | −42 | 6 |
5 | Şili (CHI) Martín Letelier | 4 | 0 | 4 | 65 | 125 | −60 | 4 |
17 Eylül 2019 tarihinde oynanan maç (lar) için güncellendi. Kaynak: Lima 2019
Tüm zamanlar yereldir (UTC-5 )
4 Ağustos 16:01 | Facundo Andreasen | 2-0 | Alejandro González | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Pedro López (MEX) |
(15-14, 15-8) Bildiri |
4 Ağustos 17:28 | Rodrigo Carrasco Pro | 2-0 | Martín Letelier | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Andrés Emilio Caballero (CUB) |
(15-5, 15-10) Bildiri |
5 Ağustos 16:55 | Facundo Andreasen | 2-0 | Rodrigo Carrasco Pro | Villa María del Triunfo Spor Merkezi |
(15-7, 15-9) Bildiri |
5 Ağustos 18:23 | Alejandro González | 2-0 | Efrain Segura | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Pedro López (MEX) |
(15-9, 15-4) Bildiri |
6 Ağustos 15:26 | Martín Letelier | 0-2 | Alejandro González | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Jorge Luis Balbi (ARG) |
(4-15, 5-15) Bildiri |
6 Ağustos 16:36 | Efrain Segura | 0-2 | Facundo Andreasen | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Jara (CHI) |
(2-15, 1-15) Bildiri |
7 Ağustos 14:31 | Facundo Andreasen | 2-0 | Martín Letelier | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Andrés Emilio Caballero (CUB) |
(15-0, 15-1) Bildiri |
7 Ağustos 15:46 | Rodrigo Carrasco Pro | 2-0 | Efrain Segura | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Alfonso Franco Romero (CHI) |
(15-0, 15-4) Bildiri |
8 Ağustos 16:35 | Alejandro González | 2-0 | Rodrigo Carrasco Pro | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Pedro López (MEX) |
(15-13, 15-10) Bildiri |
8 Ağustos 18:10 | Martín Letelier | 0-2 | Efrain Segura | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Pedro López (MEX) |
(6-15, 14-15) Bildiri |
Yarı finaller
9 Ağustos 14:01 | Arturo Rodriguez | 2-0 | Alejandro González | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Dardo Heber Ferreira (URU) |
(15-5, 15-4) Bildiri |
9 Ağustos 14:35 | Facundo Andreasen | 2-0 | Braian Ramirez Mesa | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Roberto Andrés Jara (CHI) |
(15-8, 15-0) Bildiri |
Bronz madalya maçı
10 Ağustos 13:01 | Alejandro González | 2-0 | Braian Ramirez Mesa | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Pedro López (MEX) |
(15-7, 15-7) Bildiri |
Altın madalya maçı
10 Ağustos 13:49 | Arturo Rodriguez | 2-1 | Facundo Andreasen | Villa María del Triunfo Spor Merkezi Hakemler: Andrés Emilio Caballero |
(12-15, 15-9, 10-7) Bildiri |
Referanslar
- ^ "Villa María del Triunfo Spor Merkezi". www.lima2019.pe. Lima 2019 Pan ve Parapan Amerikan Oyunları Organizasyon Komitesi (COPAL). Alındı 17 Eylül 2019.