1998 Kış Olimpiyatları'nda kısa pist sürat pateni - Kadınlar 500 metre - Short track speed skating at the 1998 Winter Olympics – Womens 500 metres - Wikipedia
Bayanlar 500 metre XVIII Olimpik Kış Oyunlarında | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kısa parça piktogramı | |||||||||||||
Yer | Beyaz Yüzük | ||||||||||||
Tarih | 19 Şubat | ||||||||||||
Rakipler | 32 13 ulustan | ||||||||||||
Kazanma zamanı | 46.568 | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kısa pist Sürat Pateni -de 1998 Kış Olimpiyatları | ||
---|---|---|
500 m | erkekler | KADIN |
1000 m | erkekler | KADIN |
3000 m bayrak | KADIN | |
5000 m bayrak | erkekler | |
bayanlar 500 metre içinde kısa pist Sürat Pateni -de 1998 Kış Olimpiyatları 19 Şubat'ta Beyaz Yüzük.[1] İki finalistin bitirememesi (biri diskalifiye edilmiş), yani B Finali'nin galibi, Chun Lee-kyung, bronz madalya kazandı. Bunun bir sonucu olarak Chun finalde kendisinden önce madalya kazanan iki kadından daha hızlı bir süre kaydetti.[2]
Sonuçlar
Isıtır
İlk tur 19 Şubat'ta yapıldı. Sekiz elemeden sonra ilk iki sırada bitiren çeyrek finale yükseldi.[1]
- Grup 1
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Chikage Tanaka | Japonya | 46.768 | Q |
2 | Jong Ok-myong | Kuzey Kore | 46.835 | Q |
3 | Yvonne Kunze | Almanya | 46.887 | |
4 | Erin Porter | Amerika Birleşik Devletleri | 64.113 |
- Grup 2
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Chun Lee-kyung | Güney Kore | 48.024 | Q |
2 | Erin Gleason | Amerika Birleşik Devletleri | 48.767 | Q |
3 | Ellen Wiegers | Hollanda | 56.250 | |
4 | Tania Vicent | Kanada | 70.212 |
- Grup 3
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Wang Chunlu | Çin | 45.655 | Q VEYA |
2 | Annie Perreault | Kanada | 45.866 | Q |
3 | Barbara Baldissera | İtalya | 46.113 | |
– | Han Ryon-hui | Kuzey Kore | DNF |
- Grup 4
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Ikue Teshigawara | Japonya | 47.354 | Q |
2 | Kim Yun-mi | Güney Kore | 48.184 | Q |
3 | Melanie de Lange | Hollanda | 48.598 | |
4 | Susanne Busch | Almanya | 90.607 |
- Grup 5
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Yang Yang (A) | Çin | 46.815 | Q |
2 | Yelena Tikhonova | Rusya | 46.980 | Q |
3 | Hwang Ok-sil | Kuzey Kore | 46.987 | |
4 | Anke Jannie Landman | Hollanda | 47.090 |
- Grup 6
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Evgeniya Radanova | Bulgaristan | 45.977 | Q |
2 | Choi Min-kyung | Güney Kore | 46.126 | Q |
3 | Nataliya Sverchikova | Ukrayna | 46.976 | |
4 | Marinella Canclini | İtalya | 74.224 |
- Grup 7
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Yang Yang (S) | Çin | 46.136 | Q |
2 | Mara Urbani | İtalya | 46.287 | Q |
3 | Amy Peterson | Amerika Birleşik Devletleri | 46.764 | |
4 | Janet Daly | Avustralya | 49.158 |
- Grup 8
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Isabelle Charest | Kanada | 46.085 | Q |
2 | Marina Pylayeva | Rusya | 46.359 | Q |
3 | Daniela Vlaeva | Bulgaristan | 46.681 | |
4 | Ayako Tsubaki | Japonya | 46.950 |
Çeyrek finaller
Dört çeyrek finalin her birinde ilk iki bitiren yarı finale yükseldi.[1] Çeyrek final 2'de Japonya Chikage Tanaka ileri düzeydeydi ve Kuzey Kore'nin Jong Ok-myong diskalifiye edildi. Çeyrek final 3'te Japonya Ikue Teshigawara gelişmiş ve Bulgaristan'ın Evgeniya Radanova diskalifiye edildi.
- Çeyrek final 1
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Choi Min-kyung | Güney Kore | 46.033 | Q |
2 | Isabelle Charest | Kanada | 46.194 | Q |
3 | Yelena Tikhonova | Rusya | 46.206 | |
– | Yang Yang (A) | Çin | DQ |
- Çeyrek final 2
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Annie Perreault | Kanada | 46.421 | Q |
2 | Yang Yang (S) | Çin | 46.578 | Q |
3 | Chikage Tanaka | Japonya | 56.798 | ADV |
– | Jong Ok-myong | Kuzey Kore | DQ |
- Çeyrek final 3
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Mara Urbani | İtalya | 46.215 | Q |
2 | Kim Yun-mi | Güney Kore | 46.640 | Q |
3 | Ikue Teshigawara | Japonya | 52.693 | ADV |
– | Evgeniya Radanova | Bulgaristan | DQ |
- Çeyrek final 4
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Wang Chunlu | Çin | 46.091 | Q |
2 | Chun Lee-kyung | Güney Kore | 46.163 | Q |
3 | Marina Pylayeva | Rusya | 46.220 | |
4 | Erin Gleason | Amerika Birleşik Devletleri | 46.425 |
Yarı finaller
İki yarı finalin her birinde ilk iki bitiren A finaline hak kazanırken, üçüncü ve dördüncü sıradaki patenciler B Finaline yükseldi.[1]
- Yarı final 1
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Isabelle Charest | Kanada | 44.991 | QA VEYA |
2 | Yang Yang (S) | Çin | 45.101 | QA |
3 | Choi Min-kyung | Güney Kore | 46.000 | QB |
4 | Mara Urbani | İtalya | 46.473 | QB |
5 | Chikage Tanaka | Japonya | 46.497 |
- Yarı final 2
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Annie Perreault | Kanada | 45.612 | QA |
2 | Wang Chunlu | Çin | 45.655 | QA |
3 | Ikue Teshigawara | Japonya | 45.736 | QB |
4 | Chun Lee-kyung | Güney Kore | 46.168 | QB |
5 | Kim Yun-mi | Güney Kore | 47.337 |
Finaller
Eleme haklarını kazanan dört patenci Final A'da yarışırken, diğer dört oyuncu Final B'de 5.lik için yarıştı. Isabelle Charest ve Wang Chunlu bitirememe şununla sonuçlandı: [1]
- Final A
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Annie Perreault | Kanada | 46.568 | ||
Yang Yang (S) | Çin | 46.627 | ||
– | Isabelle Charest | Kanada | DQ | |
– | Wang Chunlu | Çin | DNF |
- Final B
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Chun Lee-kyung | Güney Kore | 46.335 | ||
4 | Choi Min-kyung | Güney Kore | 46.504 | |
5 | Mara Urbani | İtalya | 46.687 | |
6 | Ikue Teshigawara | Japonya | 46.889 |
Referanslar
- ^ a b c d e "Nagano 1998 Resmi Raporu - Cilt 3" (PDF). Nagano Olimpiyatları Düzenleme Komitesi. LA84 Vakfı. 1998. Arşivlenen orijinal (PDF) 26 Şubat 2008. Alındı 16 Ocak 2014.
- ^ "1998 Nagano Kış Oyunlarında Kısa Pist Sürat Pateni: Kadınlar 500 metre". Spor Referansı. Arşivlenen orijinal 17 Nisan 2020. Alındı 11 Kasım 2019.