2012 Yaz Olimpiyatları'nda masa tenisi - Tek bayanlar - Table tennis at the 2012 Summer Olympics – Womens singles - Wikipedia
Tek kadınlar XXX Olimpiyat Oyunları'nda | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yer | ExCeL London | ||||||||||||
Tarih | 28 Temmuz - 1 Ağustos | ||||||||||||
Rakipler | 70 45'ten[1] milletler | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Masa Tenisi -de 2012 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Bekarlar | erkekler | KADIN |
Takımlar | erkekler | KADIN |
tek kadınlar masa tenisi etkinliği masa tenisi programı -de 2012 Yaz Olimpiyatları Londrada. Etkinlik 28 Temmuz Cumartesi ile 1 Ağustos 2012 Çarşamba tarihleri arasında şu saatte gerçekleşti: ExCeL London.[2] Turnuva bir tek eleme turnuvası Birlikte üçüncü sıradaki playoff kaybeden iki yarı finalist arasında oynadı.
Çekiliş 25 Temmuz 2012 tarihinde yapıldı.[3]
Vasıf
Program
Her zaman İngiliz Yaz Saati (UTC + 1 ).
Tarih[4] | Başlangıç saati | Yuvarlak |
---|---|---|
28 Temmuz | 9:00 | Ön tur |
11:15 | İlk tur | |
20:30 | İkinci tur | |
29 Temmuz | 9:00 | |
18:00 | Üçüncü tur | |
30 Temmuz | 15:30 | Dördüncü tur |
31 Temmuz | 10:00 | Çeyrek finaller |
16:00 | Yarı finaller | |
1 Ağustos | 14:30 | Bronz madalya maçı |
15:30 | Altın madalya maçı |
Tohumlar
Tohumlar, Temmuz 2012'de yayınlanan ITTF Dünya Sıralaması listelerine dayanıyordu.[1][2][5] İlk 16 numaralı seribaşı oyuncu doğrudan üçüncü tura kalifiye oldu.
- Ding Ning (CHN )
- Li Xiaoxia (CHN )
- Kim Kyung-Ah (KOR )
- Kasumi Ishikawa (JPN )
- Ai Fukuhara (JPN )
- Feng Tianwei (GÜNAH )
- Tie Ya Na (HKG )
- Wang Yuegu (GÜNAH )
- Wu Jiaduo (GER )
- Shen Yanfei (ESP )
- Li Jiao (NED )
- Jiang Huajun (HKG )
- Viktoria Pavlovich (BLR )
- Li Jie (NED )
- Li Qian (POL )
- Park Mi-Young (KOR )
Sıralamada 17'den 32'ye kadar olan oyuncular, doğrudan ikinci tura yükseldi.
- Ri Myong-Sun (PRK )
- Daniela Dodean (ROU )
- Ni Xialian (LÜKS )
- Huang Yi-hua (TPE )
- Liu Jia (AUT )
- Kristin Silbereisen (GER )
- Georgina Póta (HUN )
- Elizabeta Samara (ROU )
- Kim Jong (PRK )
- Margaryta Pesotska (UKR )
- Iveta Vacenovská (CZE )
- Chen Szu-yu (TPE )
- Anna Tikhomirova (RUS )
- Li Qiangbing (AUT )
- Natalia Partyka (POL )
- Li Xue (FRA )
Çizmek
Finaller
Yarı finaller | Altın madalya maçı | ||||||||||||||||||||
1 | Ding Ning (CHN ) | 11 | 11 | 9 | 12 | 6 | 11 | ||||||||||||||
6 | Feng Tianwei (GÜNAH ) | 7 | 4 | 11 | 10 | 11 | 6 | ||||||||||||||
1 | Ding Ning (CHN ) | 8 | 12 | 11 | 6 | 4 | |||||||||||||||
2 | Li Xiaoxia (CHN ) | 11 | 14 | 8 | 11 | 11 | |||||||||||||||
4 | Kasumi Ishikawa (JPN ) | 5 | 4 | 13 | 6 | 7 | |||||||||||||||
2 | Li Xiaoxia (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | Bronz madalya maçı | ||||||||||||||
6 | Feng Tianwei (GÜNAH ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||
4 | Kasumi Ishikawa (JPN ) | 9 | 6 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Üst yarı
Bölüm 1
İkinci tur | Üçüncü Tur | Dördüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | N Ding (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | D Dodean (ROU ) | 7 | 8 | 11 | 5 | 11 | 11 | 11 | 18 | D Dodean (ROU ) | 4 | 3 | 9 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
45 | T Bilenko (UKR ) | 11 | 11 | 5 | 11 | 7 | 9 | 2 | 1 | N Ding (CHN ) | 12 | 11 | 11 | 9 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
43 | C Molnar (CRO ) | 9 | 11 | 6 | 4 | 8 | 12 | H Jiang (HKG ) | 10 | 2 | 5 | 11 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||
25 | J Kim (PRK ) | 11 | 9 | 11 | 11 | 11 | 25 | J Kim (PRK ) | 5 | 9 | 11 | 7 | 11 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
12 | H Jiang (HKG ) | 11 | 11 | 7 | 11 | 5 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | N Ding (CHN ) | 15 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Bir Fukuhara (JPN ) | 13 | 6 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Jie Li (NED ) | 11 | 6 | 16 | 11 | 12 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | N Partyka (POL ) | 5 | 11 | 12 | 8 | 9 | 11 | 11 | 31 | N Partyka (POL ) | 13 | 11 | 14 | 7 | 10 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||
34 | M Skov (DEN ) | 11 | 3 | 10 | 11 | 11 | 7 | 9 | 14 | Jie Li (NED ) | 4 | 11 | 11 | 11 | 5 | 8 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||
39 | W Tan (ITA ) | 11 | 6 | 8 | 14 | 11 | 6 | 10 | 5 | Bir Fukuhara (JPN ) | 11 | 8 | 8 | 6 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||
29 | Bir Tikhomirova (RUS ) | 6 | 11 | 11 | 12 | 8 | 11 | 12 | 29 | Bir Tikhomirova (RUS ) | 7 | 8 | 9 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
5 | Bir Fukuhara (JPN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bölüm 2
İkinci tur | Üçüncü Tur | Dördüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | T Feng (GÜNAH ) | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | S-Y Chen (TPE ) | 10 | 7 | 7 | 15 | 11 | 11 | 13 | 28 | S-Y Chen (TPE ) | 6 | 13 | 5 | 10 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
37 | K Tóth (HUN ) | 12 | 11 | 11 | 13 | 5 | 5 | 11 | 6 | T Feng (GÜNAH ) | 11 | 7 | 11 | 9 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
40 | N Komwong (THA ) | 16 | 6 | 4 | 5 | 3 | 9 | J Wu (GER ) | 6 | 11 | 5 | 11 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
27 | I Vacenovská (CZE ) | 14 | 11 | 11 | 11 | 11 | 27 | I Vacenovská (CZE ) | 9 | 13 | 11 | 8 | 11 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
9 | J Wu (GER ) | 11 | 15 | 8 | 11 | 9 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | T Feng (GÜNAH ) | 13 | 11 | 4 | 11 | 10 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | K-A Kim (KOR ) | 11 | 7 | 11 | 6 | 12 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Y Shen (ESP ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | X Li (FRA ) | 11 | 13 | 7 | 11 | 9 | 9 | 11 | 32 | X Li (FRA ) | 5 | 2 | 8 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
48 | JF Lay (AUS ) | 7 | 11 | 11 | 3 | 11 | 11 | 6 | 10 | Y Shen (ESP ) | 8 | 9 | 6 | 11 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
42 | Bir Privalova (BLR ) | 11 | 4 | 8 | 10 | 12 | 4 | 3 | K-A Kim (KOR ) | 11 | 11 | 11 | 9 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
21 | J Liu (AUT ) | 5 | 11 | 11 | 12 | 10 | 11 | 21 | J Liu (AUT ) | 8 | 11 | 4 | 5 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | K-A Kim (KOR ) | 11 | 6 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alt yarısı
3. Bölüm
İkinci tur | Üçüncü Tur | Dördüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | K Ishikawa (JPN ) | 11 | 10 | 11 | 12 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Q Li (AUT ) | 11 | 9 | 11 | 11 | 11 | 30 | Q Li (AUT ) | 13 | 12 | 7 | 10 | 8 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
52 | M Zhang (YAPABİLMEK ) | 9 | 11 | 2 | 9 | 9 | 4 | K Ishikawa (JPN ) | 11 | 11 | 10 | 14 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||
56 | M Miao (AUS ) | 7 | 9 | 7 | 4 | 15 | Q Li (POL ) | 8 | 5 | 12 | 12 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Y-h Huang (TPE ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 20 | Y-h Huang (TPE ) | 7 | 8 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Q Li (POL ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | K Ishikawa (JPN ) | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Y Wang (GÜNAH ) | 11 | 5 | 4 | 8 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | V Pavlovich (BLR ) | 12 | 13 | 9 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | K Silbereisen (GER ) | 11 | 11 | 7 | 11 | 11 | 22 | K Silbereisen (GER ) | 10 | 11 | 11 | 13 | 4 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
47 | J Parker (GBR ) | 6 | 7 | 11 | 2 | 4 | 13 | V Pavlovich (BLR ) | 6 | 11 | 11 | 14 | 7 | 9 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
33 | Y Xian (FRA ) | 11 | 11 | 6 | 11 | 8 | 11 | 8 | Y Wang (GÜNAH ) | 11 | 7 | 4 | 12 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
17 | M-S Ri (PRK ) | 9 | 6 | 11 | 9 | 11 | 6 | 33 | Y Xian (FRA ) | 9 | 8 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Y Wang (GÜNAH ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bölüm 4
İkinci tur | Üçüncü Tur | Dördüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | YN Kravat (HKG ) | 9 | 9 | 8 | 11 | 11 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | E Samara (ROU ) | 7 | 11 | 13 | 11 | 11 | 24 | E Samara (ROU ) | 11 | 11 | 11 | 6 | 5 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
51 | D Meshref (MISIR ) | 11 | 7 | 11 | 6 | 8 | 24 | E Samara (ROU ) | 5 | 11 | 11 | 11 | 9 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
36 | S Ramírez (ESP ) | 7 | 9 | 11 | 11 | 6 | 11 | Jiao Li (NED ) | 11 | 8 | 13 | 6 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
26 | M Pesotska (UKR ) | 11 | 11 | 8 | 13 | 11 | 26 | M Pesotska (UKR ) | 3 | 9 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Jiao Li (NED ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Jiao Li (NED ) | 5 | 9 | 9 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | X Li (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | M-Y Parkı (KOR ) | 3 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | G Póta (HUN ) | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 | 23 | G Póta (HUN ) | 11 | 8 | 8 | 6 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||
44 | Y Tian (CRO ) | 13 | 4 | 2 | 10 | 2 | 16 | M-Y Parkı (KOR ) | 11 | 7 | 6 | 5 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||
46 | Bir Hsing (Amerika Birleşik Devletleri ) | 11 | 10 | 11 | 11 | 10 | 12 | 2 | X Li (CHN ) | 6 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
19 | X Ni (LÜKS ) | 9 | 12 | 9 | 5 | 12 | 10 | 46 | Bir Hsing (Amerika Birleşik Devletleri ) | 4 | 11 | 6 | 11 | 8 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
2 | X Li (CHN ) | 11 | 9 | 11 | 6 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ön turlar
Ön Eleme Turu | İlk tur | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | T Bilenko (UKR ) | 11 | 11 | 11 | 8 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | P Medine (COL ) | 4 | 2 | 8 | 11 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | C Molnar (CRO ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | L Zhang (Amerika Birleşik Devletleri ) | 6 | 8 | 7 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | N El-Dawlatly (MISIR ) | 9 | 6 | 7 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | M Skov (DEN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
66 | N Shahsavari (IRI ) | 13 | 8 | 8 | 11 | 4 | 11 | 3 | 39 | W Tan (ITA ) | 11 | 11 | 12 | 11 | |||||||||||||||||||||||||
63 | O Oshonaike (NGR ) | 11 | 11 | 11 | 9 | 11 | 5 | 11 | 63 | O Oshonaike (NGR ) | 7 | 5 | 10 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
37 | K Tóth (HUN ) | 11 | 9 | 9 | 12 | 11 | 11 | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||||
60 | F Ramos (VEN ) | 9 | 11 | 11 | 14 | 5 | 9 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
40 | N Komwong (THA ) | 4 | 3 | 11 | 12 | 11 | 11 | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||||
50 | L Huang Mendes (POR ) | 11 | 11 | 6 | 14 | 8 | 2 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||
58 | L Silva (SUTYEN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 48 | JF Lay (AUS ) | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
68 | Bir Lulu (KAMYONET ) | 5 | 9 | 2 | 3 | 58 | L Silva (SUTYEN ) | 11 | 1 | 5 | 6 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
42 | Bir Privalova (BLR ) | 11 | 7 | 11 | 11 | 8 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | X Han (CGO ) | 2 | 11 | 6 | 8 | 11 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | M Zhang (YAPABİLMEK ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 41 | M Hu (TUR ) | 11 | 11 | 10 | 11 | 4 | 11 | 14 | |||||||||||||||||||||||||
69 | Bir Majdi (QAT ) | 3 | 7 | 6 | 3 | 52 | M Zhang (YAPABİLMEK ) | 8 | 9 | 12 | 9 | 11 | 13 | 16 | |||||||||||||||||||||||||
38 | D Hadačová (CZE ) | 8 | 9 | 11 | 11 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | M Miao (AUS ) | 11 | 11 | 6 | 7 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | C Kumahara (SUTYEN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 47 | J Parker (GBR ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
70 | Y Farah (DJI ) | 0 | 2 | 2 | 4 | 54 | C Kumahara (SUTYEN ) | 7 | 5 | 9 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
67 | T Moumjoghlian (LIB ) | 6 | 4 | 6 | 2 | 33 | Y Xian (FRA ) | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
61 | S Hanffou (CMR ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 61 | S Hanffou (CMR ) | 11 | 7 | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||
51 | D Meshref (MISIR ) | 11 | 2 | 11 | 10 | 11 | 11 | 35 | Y Noskova (RUS ) | 10 | 11 | 11 | 11 | 12 | 9 | 9 | |||||||||||||||||||||||
65 | O Edem (NGR ) | 5 | 11 | 7 | 12 | 6 | 3 | 51 | D Meshref (MISIR ) | 12 | 8 | 4 | 9 | 14 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||
36 | S Ramírez (ESP ) | 11 | 11 | 11 | 8 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | Bir Das (IND ) | 9 | 8 | 7 | 11 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | Y Tian (CRO ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | B Rodríguez (CHI ) | 6 | 6 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | Bir Hsing (Amerika Birleşik Devletleri ) | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | Y Silva (MEX ) | 9 | 8 | 3 | 5 |
Referanslar
- ^ a b "Londra 2012 Olimpiyat Oyunları: Komple Tek Bayanlar Seçimi" (PDF). ITTF. 8 Temmuz 2012. Arşivlenen orijinal (PDF) 2 Ağustos 2012'de. Alındı 10 Temmuz 2012.
- ^ a b "Londra 2012 Açıklayıcı Kılavuz: Masa Tenisi" (PDF). London Organizing Committee of the Olympic Games and Paralimpic Games Ltd. Temmuz 2011. Arşivlendi orijinal (PDF) 11 Haziran 2012'de. Alındı 6 Temmuz 2012.
- ^ "Yarışma Formatı ve Özel Düzenlemeler" (PDF). ITTF. 24 Haziran 2011. Arşivlenen orijinal (PDF) 11 Haziran 2012'de. Alındı 6 Temmuz 2012.
- ^ "Masa tenisi yarışma programı" (PDF). ITTF. Arşivlenen orijinal (PDF) 11 Haziran 2012'de. Alındı 6 Temmuz 2012.
- ^ "ITTF Dünya Sıralaması". ITTF. 4 Temmuz 2012. Arşivlendi orijinal 1 Ağustos 2012'de. Alındı 6 Temmuz 2012.