1996 Yaz Olimpiyatları'nda Güreş - Erkekler Greko-Romen 100 kg - Wrestling at the 1996 Summer Olympics – Mens Greco-Roman 100 kg - Wikipedia
Erkekler Greko-Roman 100 kg XXVI Olimpiyat Oyunları'nda | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yer | Gürcistan Dünya Kongre Merkezi | ||||||||||||
Tarih | 20-21 Temmuz | ||||||||||||
Rakipler | 20 20 ulustan | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
Güreş -de 1996 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Serbest stil | Greko-Romen | |
48 kilo | 48 kilo | |
52 kilo | 52 kilo | |
57 kilo | 57 kilo | |
62 kilo | 62 kilo | |
68 kilo | 68 kilo | |
74 kilo | 74 kilo | |
82 kilo | 82 kilo | |
90 kilo | 90 kilo | |
100 kilo | 100 kilo | |
130 kilo | 130 kilo | |
erkekler Greko-Romen 100 kilogram 1996 Yaz Olimpiyatları bir parçası olarak güreş programı tutuldu Gürcistan Dünya Kongre Merkezi 20 Temmuz'dan 21 Temmuz'a kadar. Altın ve gümüş madalyalar, ana tekli eleme grubundaki final maçıyla belirlendi. Kaybedenler repeşaja doğru ilerledi. Bu maçlar, yarışmanın bronz madalyasını belirledi.[1]
Sonuçlar
- Efsane
- WO - Yürüyüşle kazanılan
1. Tur
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
1/16 final | |||
Takashi Nonomura (JPN ) | 0–10 | Mikael Ljungberg (SWE ) | 0–4 ST |
Stipe Damjanović (CRO ) | 6–0 | Mohamed Basri (MAR ) | 3–0 PO |
Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 6–0 | Emilio Suárez (VEN ) | 3–0 PO |
Juan Giraldo (COL ) | 0–4 Sonbahar | Georgiy Saldadze (UKR ) | 0–4 KİME |
Sergey Lishtvan (BLR ) | 2–0 | Todor Manov (BUL ) | 3–0 PO |
Jason Gleasman (Amerika Birleşik Devletleri ) | 15–2 | Ba Yanchuan (CHN ) | 4–1 SP |
Héctor Milián (KÜP ) | 12–0 | Colbie Bell (YAPABİLMEK ) | 4–0 ST |
Giuseppe Giunta (ITA ) | 1–1 | Bakur Gogitidze (GEO ) | 3–1 PP |
Igor Grabovetchi (MDA ) | 4–1 | Urs Bürgler (SUI ) | 3–1 PP |
Andrzej Wroński (POL ) | 10–0 | Mohamed Naouar (TUN ) | 4–0 ST |
2. devre
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
1/8 final | |||
Mikael Ljungberg (SWE ) | 5–0 | Stipe Damjanović (CRO ) | 3–0 PO |
Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 3–6 | Georgiy Saldadze (UKR ) | 1–3 PP |
Sergey Lishtvan (BLR ) | 3–0 | Jason Gleasman (Amerika Birleşik Devletleri ) | 3–0 PO |
Héctor Milián (KÜP ) | 3–0 | Giuseppe Giunta (ITA ) | 3–0 PO |
Igor Grabovetchi (MDA ) | 0–0 | Andrzej Wroński (POL ) | 0–3 PO |
Repeşaj | |||
Takashi Nonomura (JPN ) | 10–0 | Mohamed Basri (MAR ) | 4–0 ST |
Emilio Suárez (VEN ) | 3–0 | Juan Giraldo (COL ) | 3–0 PO |
Todor Manov (BUL ) | 4–0 | Ba Yanchuan (CHN ) | 3–0 PO |
Colbie Bell (YAPABİLMEK ) | 0–3 | Bakur Gogitidze (GEO ) | 0–3 PO |
Urs Bürgler (SUI ) | 11–0 | Mohamed Naouar (TUN ) | 4–0 ST |
3. Tur
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
Çeyrek finaller | |||
Mikael Ljungberg (SWE ) | 5–0 Sonbahar | Georgiy Saldadze (UKR ) | 4–0 KİME |
Sergey Lishtvan (BLR ) | Hoşçakal | ||
Héctor Milián (KÜP ) | Hoşçakal | ||
Andrzej Wroński (POL ) | Hoşçakal | ||
Repeşaj | |||
Takashi Nonomura (JPN ) | 3–0 | Emilio Suárez (VEN ) | 3–0 PO |
Todor Manov (BUL ) | 3–0 | Bakur Gogitidze (GEO ) | 3–0 PO |
Urs Bürgler (SUI ) | 3–6 | Stipe Damjanović (CRO ) | 1–3 PP |
Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 4–1 | Jason Gleasman (Amerika Birleşik Devletleri ) | 3–1 PP |
Giuseppe Giunta (ITA ) | 2–3 | Igor Grabovetchi (MDA ) | 1–3 PP |
4. Tur
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
Yarı finaller | |||
Mikael Ljungberg (SWE ) | 1–2 | Sergey Lishtvan (BLR ) | 1–3 PP |
Héctor Milián (KÜP ) | 0–2 | Andrzej Wroński (POL ) | 0–3 PO |
Repeşaj | |||
Takashi Nonomura (JPN ) | 0–2 | Todor Manov (BUL ) | 0–3 PO |
Stipe Damjanović (CRO ) | 0–5 | Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 0–3 PO |
Igor Grabovetchi (MDA ) | 2–2 | Georgiy Saldadze (UKR ) | 3–1 PP |
5. Tur
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
Repeşaj | |||
Todor Manov (BUL ) | 1–3 | Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 1–3 PP |
Igor Grabovetchi (MDA ) | Hoşçakal |
6. Tur
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
Repeşaj | |||
Mikael Ljungberg (SWE ) | 5–0 Ret | Igor Grabovetchi (MDA ) | 4–0 PA |
Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 1–0 | Héctor Milián (KÜP ) | 3–0 PO |
Finaller
Puan | CP | ||
---|---|---|---|
Sınıflandırma 7. – 8. | |||
Todor Manov (BUL ) | WO | Georgiy Saldadze (UKR ) | 0–4 PA |
5. – 6. Sınıflandırma | |||
Igor Grabovetchi (MDA ) | WO | Héctor Milián (KÜP ) | 0–4 PA |
Bronz madalya maçı | |||
Mikael Ljungberg (SWE ) | 3–0 Sonbahar | Teymuraz Edisherashvili (RUS ) | 4–0 KİME |
Altın madalya maçı | |||
Sergey Lishtvan (BLR ) | 0–0 | Andrzej Wroński (POL ) | 0–3 PO |
Son ayakta
Sıra | Atlet |
---|---|
Andrzej Wroński (POL ) | |
Sergey Lishtvan (BLR ) | |
Mikael Ljungberg (SWE ) | |
4 | Teymuraz Edisherashvili (RUS ) |
5 | Héctor Milián (KÜP ) |
6 | Igor Grabovetchi (MDA ) |
7 | Georgiy Saldadze (UKR ) |
8 | Todor Manov (BUL ) |
9 | Takashi Nonomura (JPN ) |
10 | Stipe Damjanović (CRO ) |
11 | Urs Bürgler (SUI ) |
12 | Jason Gleasman (Amerika Birleşik Devletleri ) |
13 | Giuseppe Giunta (ITA ) |
14 | Bakur Gogitidze (GEO ) |
15 | Emilio Suárez (VEN ) |
16 | Ba Yanchuan (CHN ) |
17 | Colbie Bell (YAPABİLMEK ) |
17 | Juan Giraldo (COL ) |
17 | Mohamed Basri (MAR ) |
17 | Mohamed Naouar (TUN ) |
Referanslar
- ^ "1996 Atlanta Yaz Oyunlarında Güreş: Erkekler Ağır Sıklet, Greko-Romen". Spor Referansı. Arşivlenen orijinal 18 Nisan 2020. Alındı 3 Mayıs 2019.