2006 Asya Oyunları'nda yüzme - Kadınlar 4 × 100 metre serbest bayrak - Swimming at the 2006 Asian Games – Womens 4 × 100 metre freestyle relay - Wikipedia
Bayanlar 4 × 100 metre serbest bayrak yarışı 2006 Asya Oyunları'nda | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Yer | Hamad Su Sporları Merkezi | ||||||
Tarih | 3 Aralık | ||||||
Rakipler | 9 ulustan 41 | ||||||
Madalya kazananlar | |||||||
| |||||||
Yüzme -de 2006 Asya Oyunları | ||
---|---|---|
Serbest stil | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
800 m | KADIN | |
1500 m | erkekler | |
Sırtüstü | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kurbağalama | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kelebek | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
Serbest bayrak | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
4 × 200 m | erkekler | KADIN |
Karışık rölesi | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
bayanlar 4 × 100 m serbest bayrak yüzme olay 2006 Asya Oyunları 3 Aralık 2006'da Katar, Doha'daki Hamad Su Sporları Merkezinde düzenlendi.
Program
Tüm zamanlar Arabistan Standart Saati (UTC + 03: 00 )
Tarih | Zaman | Etkinlik |
---|---|---|
Pazar, 3 Aralık 2006 | 11:08 | Isıtır |
19:10 | Final |
Kayıtlar
Bu yarışma öncesi mevcut dünya, Asya ve Oyunlar rekorları aşağıdaki gibiydi.
Dünya rekoru | Almanya | 3:35.22 | Budapeşte, Macaristan | 31 Temmuz 2006 |
Asya Rekoru | Çin | 3:37.91 | Roma, İtalya | 7 Eylül 1994 |
Oyun Kaydı | Çin | 3:40.95 | Busan, Güney Kore | 3 Ekim 2002 |
Sonuçlar
- Efsane
- DSQ - Diskalifiye
Isıtır
Sıra | Sıcaklık | Takım | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | 1 | Japonya (JPN) | 3:46.84 | |
Haruka Ueda | 57.45 | |||
Kaori Yamada | 56.56 | |||
Maki Mita | 56.11 | |||
Norie Urabe | 56.72 | |||
2 | 2 | Çin (CHN) | 3:48.52 | |
Wang Dan | 56.48 | |||
Tang Yi | 56.16 | |||
Li Mo | 58.43 | |||
Tang Jingzhi | 57.45 | |||
3 | 1 | Güney Kore (KOR) | 3:48.97 | |
Ryu Yoon-ji | 57.61 | |||
Lee Keo-ra | 56.16 | |||
Kim Dal-eun | 57.03 | |||
Park Na-ri | 58.17 | |||
4 | 2 | Çin Taipei (TPE) | 3:52.80 | |
Yang Chin-kuei | 57.63 | |||
Nieh Pin-chieh | 57.49 | |||
Tsai I-chuan | 59.12 | |||
Lin Man-hsu | 58.56 | |||
5 | 2 | Singapur (GÜNAH) | 3:58.47 | |
Ho Shu Yong | 59.42 | |||
Tao Li | 1:00.44 | |||
Mylene Ong | 59.02 | |||
Lynette Ng | 59.59 | |||
6 | 1 | Hong Kong (HKG) | 3:59.66 | |
Lee Leong Kwai | 58.38 | |||
Ng Ka Man | 59.91 | |||
Mantar Kanadı Yan | 58.71 | |||
Sherry Tsai | 1:02.66 | |||
7 | 2 | Tayland (THA) | 4:00.40 | |
Piyaporn Tantiniti | 59.83 | |||
Pannika Prachgosin | 1:00.93 | |||
Natthanan Junkrajang | 59.00 | |||
Jiratida Phinyosophon | 1:00.64 | |||
8 | 2 | Macau (MAC) | 4:10.10 | |
Ma Cheok Mei | 1:00.18 | |||
Lei On Kei | 1:03.29 | |||
Fong Man Wai | 1:03.89 | |||
Kuan Weng ben | 1:02.74 | |||
9 | 1 | Özbekistan (UZB) | 4:10.28 | |
Irina Shlemova | 59.66 | |||
Yulduz Kuçkarova | 1:04.14 | |||
Ekaterina Mamatkulova | 1:03.69 | |||
Mariya Bugakova | 1:02.79 |
Final
Sıra | Takım | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|
Çin (CHN) | 3:42.11 | ||
Xu Yanwei | 54.99 | ||
Yang Yu | 55.99 | ||
Wang Dan | 55.60 | ||
Pang Jiaying | 55.53 | ||
Japonya (JPN) | 3:45.86 | ||
Norie Urabe | 57.02 | ||
Maki Mita | 56.21 | ||
Kaori Yamada | 56.10 | ||
Haruka Ueda | 56.53 | ||
Hong Kong (HKG) | 3:48.82 | ||
Hannah Wilson | 56.64 | ||
Sherry Tsai | 57.12 | ||
Lee Leong Kwai | 57.70 | ||
Sze Hang Yu | 57.36 | ||
4 | Çin Taipei (TPE) | 3:51.93 | |
Yang Chin-kuei | 57.12 | ||
Tsai I-chuan | 59.15 | ||
Lin Man-hsu | 58.62 | ||
Nieh Pin-chieh | 57.04 | ||
5 | Singapur (GÜNAH) | 3:53.33 | |
Ho Shu Yong | 58.80 | ||
Tao Li | 58.06 | ||
Mylene Ong | 58.28 | ||
Lynette Ng | 58.19 | ||
6 | Tayland (THA) | 3:54.27 | |
Natthanan Junkrajang | 58.15 | ||
Jiratida Phinyosophon | 57.86 | ||
Piyaporn Tantiniti | 59.34 | ||
Pannika Prachgosin | 58.92 | ||
7 | Macau (MAC) | 4:07.90 | |
Ma Cheok Mei | 59.63 | ||
Lei On Kei | 1:02.42 | ||
Fong Man Wai | 1:03.03 | ||
Kuan Weng ben | 1:02.82 | ||
— | Güney Kore (KOR) | DSQ | |
Lee Keo-ra | 56.65 | ||
Kim Dal-eun | 56.42 | ||
Park Na-ri | 57.78 | ||
Ryu Yoon-ji |