2006 Asya Oyunları'nda yüzme - Kadınlar 4 × 200 metre serbest bayrak - Swimming at the 2006 Asian Games – Womens 4 × 200 metre freestyle relay - Wikipedia
Bayanlar 4 × 200 metre serbest bayrak 2006 Asya Oyunları'nda | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Yer | Hamad Su Sporları Merkezi | ||||||
Tarih | 5 Aralık | ||||||
Rakipler | 9 ulustan 41 | ||||||
Madalya kazananlar | |||||||
| |||||||
Yüzme -de 2006 Asya Oyunları | ||
---|---|---|
Serbest stil | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
800 m | KADIN | |
1500 m | erkekler | |
Sırtüstü | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kurbağalama | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kelebek | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
Serbest bayrak | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
4 × 200 m | erkekler | KADIN |
Karışık rölesi | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
bayanlar 4 × 200 m serbest bayrak yüzme olay 2006 Asya Oyunları 5 Aralık 2006'da Katar, Doha'daki Hamad Su Sporları Merkezinde düzenlendi.
Program
Tüm zamanlar Arabistan Standart Saati (UTC + 03: 00 )
Tarih | Zaman | Etkinlik |
---|---|---|
Salı, 5 Aralık 2006 | 11:13 | Isıtır |
19:08 | Final |
Kayıtlar
Bu yarışma öncesi mevcut dünya, Asya ve Oyunlar rekorları aşağıdaki gibiydi.
Dünya rekoru | Almanya | 7:50.82 | Budapeşte, Macaristan | 3 Ağustos 2006 |
Asya Rekoru | Çin | 7:55.97 | Atina, Yunanistan | 18 Ağustos 2004 |
Oyun Kaydı | Çin | 7:58.46 | Busan, Güney Kore | 1 Ekim 2002 |
Sonuçlar
Isıtır
Sıra | Sıcaklık | Takım | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | 2 | Çin (CHN) | 8:07.90 | |
Yang Yu | 2:02.21 | |||
Tang Yi | 2:01.17 | |||
Tang Jingzhi | 2:01.91 | |||
Yang Jieqiao | 2:02.61 | |||
2 | 2 | Japonya (JPN) | 8:18.63 | |
Haruka Ueda | 2:02.72 | |||
Maki Mita | 2:03.73 | |||
Yurie Yano | 2:03.30 | |||
Norie Urabe | 2:08.88 | |||
3 | 1 | Tayland (THA) | 8:38.92 | |
Wenika Kaewchaiwong | 2:09.29 | |||
Natthanan Junkrajang | 2:08.01 | |||
Jiratida Phinyosophon | 2:09.53 | |||
Pilin Tachakittiranan | 2:12.09 | |||
4 | 2 | Hong Kong (HKG) | 8:40.29 | |
Ng Ka Man | 2:09.09 | |||
Lee Leong Kwai | 2:11.43 | |||
Mantar Kanadı Yan | 2:12.34 | |||
Carmen Nam | 2:07.43 | |||
5 | 1 | Singapur (GÜNAH) | 8:46.16 | |
Tan Pei Shan | 2:12.27 | |||
Mylene Ong | 2:11.19 | |||
Quah Ting Wen | 2:08.13 | |||
Tao Li | 2:14.57 | |||
6 | 1 | Çin Taipei (TPE) | 8:46.28 | |
Lin Man-hsu | 2:11.01 | |||
Tsai I-chuan | 2:13.14 | |||
Nieh Pin-chieh | 2:17.28 | |||
Yang Chin-kuei | 2:04.85 | |||
7 | 2 | Güney Kore (KOR) | 8:47.32 | |
Lee Keo-ra | 2:05.05 | |||
Park Na-ri | 2:09.46 | |||
Jung Yoo-jin | 2:18.95 | |||
Lee Ji-eun | 2:13.86 | |||
8 | 2 | Özbekistan (UZB) | 9:07.32 | |
Irina Shlemova | 2:13.58 | |||
Yulduz Kuçkarova | 2:18.50 | |||
Maftunabonu Tukhtasinova | 2:16.00 | |||
Mariya Bugakova | 2:19.24 | |||
9 | 1 | Macau (MAC) | 9:22.57 | |
Fong Man Wai | 2:21.37 | |||
Kuan Weng ben | 2:18.64 | |||
Lei On Kei | 2:20.86 | |||
Ma Cheok Mei | 2:21.70 |
Final
Sıra | Takım | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|
Çin (CHN) | 8:01.89 | ||
Tang Yi | 2:00.18 | ||
Yang Yu | 1:59.24 | ||
Tang Jingzhi | 2:01.16 | ||
Pang Jiaying | 2:01.31 | ||
Japonya (JPN) | 8:06.76 | ||
Maki Mita | 2:01.17 | ||
Norie Urabe | 2:00.52 | ||
Haruka Ueda | 2:01.59 | ||
Yurie Yano | 2:03.48 | ||
Güney Kore (KOR) | 8:14.68 | ||
Lee Keo-ra | 2:02.39 | ||
Park Na-ri | 2:04.43 | ||
Jung Yoo-jin | 2:03.96 | ||
Lee Ji-eun | 2:03.90 | ||
4 | Çin Taipei (TPE) | 8:25.10 | |
Yang Chin-kuei | 2:02.78 | ||
Lin Man-hsu | 2:07.12 | ||
Tsai I-chuan | 2:09.45 | ||
Nieh Pin-chieh | 2:05.75 | ||
5 | Hong Kong (HKG) | 8:25.46 | |
Hannah Wilson | 2:07.21 | ||
Sherry Tsai | 2:05.52 | ||
Carmen Nam | 2:07.92 | ||
Sze Hang Yu | 2:04.81 | ||
6 | Tayland (THA) | 8:27.84 | |
Natthanan Junkrajang | 2:06.05 | ||
Jiratida Phinyosophon | 2:06.41 | ||
Pilin Tachakittiranan | 2:07.31 | ||
Wenika Kaewchaiwong | 2:08.07 | ||
7 | Singapur (GÜNAH) | 8:31.78 | |
Quah Ting Wen | 2:05.46 | ||
Mylene Ong | 2:08.01 | ||
Tan Pei Shan | 2:08.92 | ||
Ho Shu Yong | 2:09.39 | ||
8 | Özbekistan (UZB) | 9:10.15 | |
Irina Shlemova | 2:14.55 | ||
Yulduz Kuçkarova | 2:18.63 | ||
Maftunabonu Tukhtasinova | 2:16.24 | ||
Mariya Bugakova | 2:20.73 |